Rozważanie na sobotę, 9 lutego

Mk 6,30-34
Po swej pracy apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co zdziałali i czego nauczali. A On rzekł do nich: «Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco». Tak wielu bowiem przychodziło i odchodziło, że nawet na posiłek nie mieli czasu. Odpłynęli więc łodzią na miejsce pustynne osobno. Lecz widziano ich odpływających. Wielu zauważyło to i zbiegli się tam pieszo ze wszystkich miast, a nawet ich uprzedzili. Gdy Jezus wysiadł, ujrzał wielki tłum i zdjęła Go litość nad nimi; byli bowiem jak owce niemające pasterza. I zaczął ich nauczać.

Szkoła, dom, praca, wspólnota, wolontariat itp., itd… Może trzeba, byś w końcu trochę wyhamował w życiu. Byś znalazł czas na chwilę dla siebie: na osobistą modlitwę, ale także na zwyczajny odpoczynek czy wyspanie się. „Pójdź sam na miejsce pustynne i odpocznij nieco”. Jutro niedziela – Dzień Pański, czyli należący do Boga. Nie idź jutro na zakupy, nie pracuj, nie ucz się (!) i nie przesiedź tego dnia w Internecie – nie warto!
Bóg ma dla ciebie plan na jutro: Eucharystia, modlitwa i odpoczynek. Może jakiś sport albo kawa ze znajomymi? Nabierz sił na kolejne dni służby. Po to jest ten dzień! To co na jutro planujesz?!

o. Patryk Osadnik OMI