100 mln zł od NCBR dla twórców gier komputerowych

Lubisz gry komputerowe? A może ubóstwiasz je do tego stopnia, że sam je tworzysz? W takim razie mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Narodowe Centrum Badań i Rozwoju organizuje konkurs GameINN na wsparcie projektów związanych z branżą gier i rozwiązań wideo dla przedsiębiorców i konsorcjów naukowo-przemysłowych. Jest o co walczyć, bo pula wynosi 100 mln złotych!

Nabór wniosków potrwa od 15 marca do 14 czerwca 2019 roku. GameINN jest dziś największym programem wsparcia dla branży gamingowej w Polsce.

„Sektor gier wideo to dynamicznie rozwijająca się gałąź polskiej gospodarki oraz branża, w której powstają technologie wykorzystywane także w innych dziedzinach. Jestem pewien, że pieniądze przekazane beneficjentom programu przez NCBR będą służyły rozwojowi polskiej gospodarki, ale będą też realnie wspierały potrzebujących” – mówi cytowany w komunikacie NCBR wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Celem tego programu sektorowego, realizowanego w ramach funduszy europejskich z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, jest zwiększenie konkurencyjności polskiego sektora producentów gier wideo na rynku globalnym w perspektywie do 2023 roku.

„Program jest dedykowany całej branży gier wideo, a nie jedynie twórcom gier. Wnioski mogą składać zarówno pojedyncze firmy, jak i ich konsorcja z innymi przedsiębiorcami lub jednostkami naukowymi. Do tej pory w ramach dwóch konkursów GameINN sfinansowaliśmy prace w ramach 74 różnych projektów, a naszymi beneficjentami były przede wszystkim firmy z sektora MŚP” – podkreśla dyrektor NCBR cytowany w komunikacie NCBR prof. Maciej Chorowski.

W ramach dwóch dotychczasowych edycji konkursu NCBR przyznało dofinansowania o łącznej wartości blisko 195 mln zł. W pierwszej edycji, ogłoszonej w 2016 roku, do przedsiębiorców trafiło ponad 105 mln zł, a w drugiej z 2017 roku, kwota ta wyniosła ponad 88 mln zł – czytamy w komunikacie NCBR.

Do tej pory ze środków w ramach konkursu GameINN skorzystały m.in. CD Projekt, Transition Technologies, Tate Multimedia czy The Farm 51.

źródło: PAP