Jak się ogrzać w chłodny dzień?

Za oknem szaro, buro i ponuro. W takich dniach w ogrzewaniu się pomagają nam wspomnienia z wypraw NINIWA Team, w których często czytamy np.:

Po przejechaniu 10 km zaczęło dziać się coś dziwnego. Prędkość z jaką się poruszali zaczęła kilometr po kilometrze spadać. Kiedy zerknęli na swoje opony zobaczyli, że zostały one oklejone przez asfalt i kamienie. Była godzina 10:00, a ich termometry wskazywały 38oC. Temperatura asfaltu była przynajmniej o 10oC wyższa niż temp. powietrza.Po przejechaniu kolejnych 10 km asfalt wprost rozpływał się pod ich kołami. Warunki były bardzo trudne, na niebie żadnej chmurki. O. Tomek stwierdził, że czuli się jakby jechali po rozgrzanej patelni. Zapadła decyzja o przerwie, która trwała do godz. 17:00. – Dzień 20, Misja JuT

lub

Konia z rzędem za basen z zimną wodą! A raczej rower z sakwami za chwilę ochłody. Taka myśl krążyła dziś po głowie każdego śmiałka, gdy w towarzystwie prażącego słońca kręcił kolejne kilometry. – Dzień 2, Wyprawa w Nieznane

Jednak zdarza się czasami, że rowerzystom wspomnienia te służą przypomnieniu sobie, że ciepło nie zawsze jest im w smak:

Czy jesteś zwierzęciem ciepłolubnym czy nie, książki ze wspomnieniami z wypraw NINIWA Team z całą pewnością pomogą Ci się i ocielić i ochłodzić, gdy trzeba. Zawierają też całą masę ciekawostek i interesujących opowiastek. Dlatego jeśli jeszcze nie posiadasz ich w swojej bibliotece, zajrzyj do naszej księgarni – niniwa.com. Tam na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *