Orszak wszystkich świętych w oblackich parafiach

Od kilku lat w wigilię święta Wszystkich Świętych na ulice polskich miast wychodzą chrześcijanie, którzy ukazują radosne przesłanie tej uroczystości, która nie ma nic wspólnego z zadumą i spoglądaniem na mogiły, ale jest przede wszystkim celebracją radości, że jesteśmy powołani do świętości. Jak wskazał Ojciec Święty Franciszek w adhortacji apostolskiej o świętości chrześcijańskiej – “Gaudete et Exsultate”: “Zły humor nie jest oznaką świętości: “usuń przygnębienie ze swego serca!” (Koh 11,10). Tak wiele otrzymujemy od Pana “do używania” (1 Tm 6,17), że niekiedy nasz smutek związany jest z niewdzięcznością, z byciem tak bardzo zamkniętym w sobie, że jest się niezdolnym do przyjęcia Bożych darów.” 

Orszaki świętych odbyły się również w niektórych naszych parafiach:

Iława: procesja z relikwiami wyruszyła z kościoła pw. Przemienienia Pańskiego, w którym posługują oblaci. Podczas drogi śpiewano litanię do wszystkich świętych, na rynku odmówiono modlitwę za miasto. W kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP odbyło się krótkie uwielbienie i uczczenie relikwii. Uczestnicy zobaczyli również widowisko o Małej Arabce w wykonaniu młodzieży z KSM-u, działającego przy parafii oblackiej. W marszu uczestniczyło około 300 osób. Zdjęcia: Kasia Szczekało.

Katowice: orszak wszystkich świętych przeszedł z parafii oblackiej na Koszutce do kościoła na Józefowcu. Zdjęcia: o. Daniel Biedniak OMI.

Kędzierzyn-Koźle: procesja z relikwiami świętych i błogosławionych przeszła z parafii pw. św. Eugeniusza de Mazenoda na Pogorzelcu do kościoła pw. św. Mikołaja w śródmieściu. Zdjęcia: o. Paweł Gomulak OMI.

Obra: Marsz Świętych rozpoczął się w kościele pw. św. Jakuba, po nabożeństwie na cmentarzu uczestnicy ruszyli procesyjnie do kościoła św. Walentego, gdzie odbyło się wystawienie Najświętszego Sakramentu. W relikwiarzach były relikwie: św. Leopolda Mandicia, bł. Marii Merkert, bł. Jerzego Popiełuszki, bł. Edmunda Bojanowskiego, św. Eugeniusza i bł. Józefa Gerarda:

Wrocław: V Noc Świętych zgromadziła ponad 300 wiernych. Orszak z 22 relikwiami przeszedł z parafii pw. NMP Królowej Pokoju na Popowicach do kościoła pw. św. Jadwigi na Kozanowie. Szczególnym tegorocznym patronem był św. Stanisław Kostka, którego relikwie przybyły z oblackiej parafii w Lublińcu. Zdjęcia p. Piotra Janickiego:

NOTKA INFORMACYJNA

„Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”

 

źródło: Oblaci.pl/(pg)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *