Rozpoczął się Tydzień Misyjny

Wczoraj odbył się Światowy Dzień Misyjny. Dzień ten rozpoczął w Kościele Tydzień Misyjny, któremu w tym roku towarzyszy hasło “Pełni Ducha i posłani”. Polskie parafie włączają się w tą akcję poprzez katechezy, wydarzenia kulturalne i spotkania z misjonarzami. A czy Ty włączysz się w Tydzień Misyjny? 

Wszyscy ochrzczeni są wezwani do bycia misjonarzami przez modlitwę i konkretne ofiary – przypomniał w wywiadzie dla Radia Watykańskiego sekretarz pomocniczy Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów abp Giampietro Dal Toso.

Włoski arcybiskup zwrócił uwagę, że ciągle jeszcze dwie trzecie ludzi na kuli ziemskiej nie słyszało o Chrystusie, a wiele wspólnot, które dawno dowiedziało się o Nim, dzisiaj wymaga reewangelizacji. Stąd potrzeba docierania z Jego nauką do wszystkich zakątków świata, w tym także do wielu miejsc, będących peryferiami duchowymi.

Jego zdaniem tydzień ten „bardzo konkretnie przypomina i ukazuje, że cała wspólnota chrześcijańska jest wezwana do bycia misyjną”.

A jeśli nie wiesz jak możesz włączyć się do obchodów Tygodnia Misyjnego, najlepiej zapytaj swoich duszpasterzy lub sprawdź na stronie Internetowej swojej diecezji. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *