Dziś wspomnienie patrona młodzieży

Wielu z nas mają wyjątkowe szczęście poznać osoby święte. O niektórych wprawdzie jeszcze nie wiemy, że będą świętymi. Jeśli zapytacie jednak starszych niniwitów, lub ojców oblatów, niektórzy z nich mieli okazję poznać, zobaczyć, a nawet i dotknąć prawdziwego świętego. Świętego, który jest jednym z symboli XX wieku i dziś obchodzi swoje wspomnienie w Kościele katolickim – św. Jana Pawła II, papieża.

Polski papież nie tylko zasłynął w historii ze względu na swoją niesamowitą działalność na rzecz pokoju na świecie, ale również z tego, że był apostołem i wielkim przyjacielem młodzieży. Jan Paweł II uwielbiał przebywać wśród młodych ludzi i to właśnie jego młody duch powodował, że gdziekolwiek się nie pojawiał, przynosił ze sobą tchnienie odnowy. To on stworzył także ideę Światowych Dni Młodzieży!   

Z tych powodów naturalnym jest fakt, że papież Polak stał się patronem NINIWY. Jego postawa życiowa jest wzorem dla nas i dlatego, jeśli wejdziecie do sali konferencyjnej w Oblackim Centrum Młodzieży w Kokotku, Waszym oczom ukaże się obraz Jana Pawła II otoczonego niniwitami. Pamiętaj dziś w swojej modlitwie o wadowickim świętym.

Święty Janie Pawle, módl się za nami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *