“Nie spodziewałem się, że walka będzie aż tak zacięta” – relacja Piotrka Organka z MRDP

Cześć!

Udało się! Zdążyłem dojechać na metę maratonu 7 minut przed jej zamknięciem. Do końca była walka. Nie spodziewałem się, że będzie aż tak zacięta.

Poniedziałek i wtorek minął dość szybko. Mimo trudnych warunków pogodowych udało się zrealizować zakładane dzienne dystanse. W środę pojawił się poważniejszy kryzys. Był to trzeci dzień zmagania się z wiatrem, zimnem i samym sobą. Później było już tylko gorzej. W czwartek popołudniu zdałem sobie sprawę, że góry, które mam do pokonania są bardzo wymagające (nie brakowało kilkukilometrowych podjazdów o nachyleniu 14-18%). Jedyną szansą dojechania na metę przed jej zamknięciem była od tej pory jazda non-stop bez spania, a poprzednie noce to 2, 4 i 2 godziny snu. Czwartek i piątek był dla mnie najtrudniejszym czasem walki i zmagania się z samym sobą. Podczas drogi towarzyszyła mi myśl, która zrodziła się w mojej głowie podczas wyprawy na Islandię: „Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych. A więc dla człowieka z Bogiem nie ma ograniczeń i jest on w stanie robić rzeczy niemożliwe.” Te słowa były pomocą i siłą. Podobnie jak świadomość o rodzinie, bliskich, znajomych, tych wszystkich, którzy w różnych miejscach mi kibicują i wspierają mnie modlitwą. To wszystko niejednokrotnie kręciło za mnie pedałami roweru, pchało mnie na podjazdach, rozpalało moje serce, kiedy brak sił, zwątpienie i zimno dawały się we znaki.

Trud maratonu oddałem Panu Bogu w podziękowaniu za wyprawę do Santiago de Compostela oraz OCM Niniwa. A dokładniej za ludzi – uczestników wyprawy, wszystkie osoby spotkane na naszej drodze oraz wszystkie osoby tworzące OCM Niniwa, bez których to wszystko po prostu nie mogło by się dziać.

Na koniec z całego serca chciałbym podziękować Wszystkim za modlitwę, doping i motywujące wiadomości sms. Z całą pewnością mogę powiedzieć, że bez Was ten maraton nie miałby sensu. Kręciłem dla Was i za Was! 🙂

 

Pozdrawiam całą Niniwę!

Piotrek Organek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *