2. Bieg Papieski w Krakowie coraz bliżej

Już 13 października odbędzie się 2. edycja Biegu Papieskiego. Wydarzenie, z racji przypadającego następnego dnia kolejnego Dnia Papieskiego, przygotowali członkowie krakowskiej wspólnoty stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Jak sami podkreślają, ideą przewodnią Biegu Papieskiego jest uczczenie postaci św. Jana Pawła II. – Pamiętamy słowa i postawę naszego patrona, więc chcemy zwrócić uwagę na to, jak ważna w życiu człowieka jest aktywność fizyczna. Pragniemy również w takiej formie promować wartości przyjaźni i radosnej relacji z drugim człowiekiem, a także zasady „fair play” – mówi Karolina Szabat, rzecznik stypendystów z Krakowa.

Bieg rozpocznie się 13 października o godz. 11:00. 5-kilometrowa trasa będzie wiodła po obszarze należącym do krakowskiego Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”. Uczestnictwo jest wolne od opłat, ale biegacze będą mieli możliwość dokonania darowizny w dobrowolnej wysokości, która zostanie przeznaczona na program stypendialny FDNT, jak również na pokrycie kosztów organizacji biegu.

W wydarzeniu mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 15 lat. Zgłoszenia można nadsyłać do 12 października przez formularz na stronie www.biegpapieskikrakow.pl lub dokonać w dniu zawodów. Klasyfikacja biegu zostanie przeprowadzona osobno dla mężczyzn i kobiet. Szczegółowe informacje można uzyskać pod adresem e-mail info@biegpapieskikrakow.pl lub numerem telefonu 737 989 030.

 

źródło: ekai.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *