Jak prowadzić biznes pomagając innym?

Pan, którego widzicie na zdjęciu to Mason Wartman. Kilka lat temu porzucił on swoją pracę maklerską na Wall Street, by w rodzimej Filadelfii otworzyć pizzerię. Nie byłoby w tym nic niesamowitego, ale to nie jest zwykła pizzeria.

Wartman w swoim lokalu sprzedaje kawałek pizzy za dolara. Sęk w tym, że za każdego następnego dolara możemy kupić karteczkę i przykleić ją do ściany. Ten, kogo nie stać na pizzę, może podejść do ściany, zerwać karteczkę i nią wykupić dla siebie kawałek pizzy.

O pomyśle Wartmana zrobiło się głośno w Internecie, a za sprawą dobroczynności obrót jego pizzerii wzrósł o ponad 130%! Amerykanin szacuje, że każdego dnia wydaje ponad 100 darmowych kawałków pizzy.

Zwiększenie popytu oczywiście spowodowało, że jego pizzeria potrzebowała większej ilości pracowników. Również i w tej kwestii Wartman nie porzucił swojej intencji – zatrudnia swoich pracowników poprzez agencje poszukujące pracy dla bezdomnych.

W niektórych polskich miastach różne lokale gastronomiczne również prowadzą akcje dobroczynne dla tych, którym w życiu się źle potoczyło. Czy znacie takie przykłady? Podzielcie się z nami w komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *