Spotkanie duszpasterzy młodzieży w Kokotku

Już tradycją stało się, że we wrześniu w Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku na swoim panelu warsztatowym spotykają się duszpasterze młodzieży oblackiej. Tradycji tej stało się zadość i w tym roku.

Spotkanie, które rozpoczęło się dziś obiadem o 12.30 to okazja do wymiany spostrzeżeń dotyczących pracy z młodymi i formacji, a także wzajemnej współpracy. Spotkanie ma też zawsze wymiar formacyjny, zapraszani są goście i jest też oczywiście czas na wspólną modlitwę.

W tym roku po raz pierwszy w spotkaniu wezmą udział opiekunowie ministrantów z naszych oblackich parafii, żeby spróbować zawiązać regularną współpracę.

W spotkaniu uczestniczy ojciec prowincjał Paweł Zając OMI, przedstawiciele dzieł oblackich takich jak Wspólnota Dobrego Pasterza oraz Sekretariat Powołań, a także w pierwszym dniu dodatkowo duszpasterze młodzieży archidiecezji i diecezji, które współorganizowały tegoroczny Festiwal Życia. Celem zgromadzenia tego poszerzonego grona będzie przede wszystkim podsumowanie i podzielenie się refleksjami odnośnie tegorocznego festiwalu i wyciągnięcie wniosków na kolejne lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *