Półmaraton Via Pacis

Skończyła się wyprawa i przed zakończeniem wakacji szukasz nowych wyzwań? A może by tak zwiedzić Rzym na sportowo? 23 września w stolicy Włoch odbędzie się drugi międzyreligijny półmaraton pokoju “Via Pacis”. Burmistrz Virginia Raggi zapowiedziała na Facebooku, że współorganizatorem imprezy jest – obok stolicy Włoch – Papieska Radą Kultury. Podkreśliła jednocześnie, że bieg jako „sport uniwersalny” bardzo dobrze nadaje się do niesienia światu przesłania pokoju. Obok półmaratonu na dystansie 21,093 km planowany jest także bieg masowy na 5 kilometrów.

Pierwszy półmaraton pod hasłem „Via Pacis” odbył się we wrześniu 2017. Jego trasa prowadziła z Watykanu obok Wielkiego Meczetu w północnej części Wiecznego Miasta, synagogi, kościoła waldensów i parafii prawosławnej z powrotem na Plac św. Piotra.

Uczestników tamtej imprezy pozdrowił wówczas Franciszek podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański. W tym roku w czasie rozgrywania biegu pokoju, papież będzie przebywał z wizytą w krajach bałtyckich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *