NINIWA Team już w domach

W piątek przywitaliśmy w Kokotku piechurów i rowerzystów, którzy pokonali szlaki El Camino.

Powracający z Santiago de Compostela uczestnicy tegorocznej wyprawy wspólnie wmaszerowali do Kokotka, by o 17.00 stawić się na Mszy św. w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny. Kazanie, jak to w Kokotku bywało często, prowadziło dwóch kapłanów. Byli nimi, naturalnie, liderzy naszej ekipy – o. Dominik Ochlak OMI i o. Tomasz Maniura OMI. 

Po Mszy na naszych śmiałków czekało wielkie powitanie w Oblackim Centrum Młodzieży. Była kolacja i tradycyjne już “100 pytań do”. Był też czas na relacje z wyprawy. Wszyscy uczestnicy bardzo chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami; piechurzy opowiadali o tym jak wielkim odkryciem dla nich było doświadczenie otwartości i gościnności ludzi, rowerzyści zaś przekonywali jak trudne jest tworzenie grupy i jak wielką wartość ma poczucie jedności w ekipie. 

Niektórzy dzielili się bardzo osobistymi refleksjami. Jedna z uczestniczek bardzo pięknie i szczerze opowiadała o tym, jak “nie chciała, ale musiała nauczyć się kochać ludzi wokół niej”. Najstarszy uczestnik wyprawy zaś we wzruszających słowach powiedział o wyprawie, że zrobił to dla swoich synów, żeby stać się dla nich przykładem. 

Oficjalna część przywitania rowerzystów zakończyła się o 20.30, ale dobrze wiemy, że opowieściom z wyprawy nie było końca jeszcze do długich godzin nocnych…

 

Zdjęcie pochodzi ze strony lubliniec.info

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *