Dzień XXV – sjesta

Co można napisać o dniu, w którym wszyscy uczestnicy wyprawy siedzieli zamknięci w metalowej puszce na kółkach, z której wypuszczani byli na krótkie przerwy? Nuda? – na nią raczej nikt nie narzekał. Sjesta? – pełną gębą. Każdy z nas potrzebował dnia na odespanie brakujących godzin i zregenerowanie sił przed tym co dopiero miało nastąpić… Prócz tego nieustannie pracują w nas żywe wspomnienia i refleksje. Cieszymy się z powrotu do naszych rodzin a z drugiej strony wije się w nas nić nostalgii, gdyż powoli do historii przechodzi coś co dla wielu z nas było treścią życia przez ostatnie kilka tygodni czy miesięcy. Na tym jednak polega nasza wolność, że idziemy dalej, uśmiechając się do tego co już za nami.

Ale zaraz, zaraz… to jeszcze nie czas na łapanie wspomnieniowych “zawiasów” – przecież “życie jest żywe”, a najżywsze w codziennej Eucharystii, na którą przyszedł czas w godzinach hiszpańskiej sjesty. Koniec wyprawy to nie koniec świata. Wręcz przeciwnie to czas, w którym Chrystus, podobnie jak uczniom z dzisiejszej Ewangelii nakazuje ponowne zarzucenie sieci – wystarczy Mu zaufać a połów z pewnością będzie obfity i przyjdzie czas na kolejną fiestę gdyż “wart jest robotnik swojej zapłaty”.

Wiecie jak to jest, jak się spędza 30 godzin w autokarze z 47 wyprawowiczami? Wszystko jest dla każdego. Tak samo jest ze śpiworami i komórkami. Właśnie odnalazłam swoją, a na niej niespodzianka, napisana relacja z czwartku, jednym słowem dotychczasowy wyprawowy wysłannik do spraw pisania codziennych relacji, ma dziś sjestę! A poświęcając czas autokarowej fiesty, na pisanie w pełnej koncentracji, zrobił to wyprawowy rowerzysta, tzw. jedyny sprawiedliwy – ocalały od wypadków z czwórki grona gotującego razem.

Bilans dnia:

  • 10. rocznica ślubu Musialików
  • 30 godzin siesty i fiesty w autokarze
  • wszystkie zasłonięte zasłonki w autokarze i 47 tańczących cieni
  • 1 pogo na korytarzu między siedzeniami
  • 94 nogi sterczące w górze pod każdym możliwym kątem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *