Czy nie dałeś się sparaliżować?

Minęły już ponad 2 lata od Światowych Dni Młodzieży w Polsce. Ile pamiętasz z tego co działo się w Krakowie? Czy nie dałeś się od tego czasu sparaliżować bezczynnością, tak jak mówił w tych dniach Papież Franciszek?

Przyjaciele, Jezus jest Panem ryzyka, tego wychodzenia zawsze “poza”. Jezus nie jest Panem komfortu, bezpieczeństwa i wygody. Aby pójść za Jezusem, trzeba mieć trochę odwagi, trzeba zdecydować się na zamianę kanapy na parę butów, które pomogą ci chodzić po drogach, o jakich ci się nigdy nie śniło, ani nawet o jakich nie pomyślałeś, po drogach, które mogą otworzyć nowe horyzonty, nadających się do zarażania radością, tą radością, która rodzi się z miłości Boga, radością, która pozostawia w twoim sercu każdy gest, każdą postawę miłosierdzia. Pójść na ulice naśladując “szaleństwo” naszego Boga, który uczy nas spotykania Go w głodnym, spragnionym, nagim, chorym, w przyjacielu, który źle skończył, w więźniu, w uchodźcy i w imigrancie, w człowieku bliskim, który jest samotny. Pójść drogami naszego Boga, który zaprasza nas, abyśmy byli aktorami politycznymi, ludźmi myślącymi, animatorami społecznymi.

Wszystkie wystąpienia papieża Franciszka podczas ŚDM 2016 w Krakowie znajdują się TUTAJ. Zapraszamy do odświeżenia sobie tego, co przekazywał nam Ojciec Święty.

źródło: deon.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *