Dzień XV rowerzystów – wytrwałość

W dążeniu do celu. Nie powiemy, że w “spiekocie i kurzu męczącego dnia”, bo słońce wyszło dopiero o 17.50, ale na pewno w duchocie i jakby jeszcze w niedzielnej senności. 
 
Wytrwałe pielgrzymki Marcina Musialika po sklepach rowerowych w końcu zakończyły się sukcesem. Lepiej późno niż wcale. Nawet na ostatni tydzień warto zawalczyć o komfort jazdy. 
 
A jeżeli już mowa o sklepie sportowym, to koniecznym zakupem była dziś również trąbka na kierownicę, do ogłaszania światu, że nadciąga NINIWA Team. To ogromna wytrwałość w cierpliwości dla Moniki Mikuckiej znieść lepkie przytulnie 30 osób z rzędu, ale cóż imieniny rządzą się swoimi prawami. 
 
Kuniol swą wytrwałość w ciągnięciu za sobą flagi pod wiatr, w deszczu, między drzewami, ale też w tunelach i pod wiaduktami przypłacił dziś zetknięciem z ziemią. Ale po chwili flaga już dumnie powiewała, więc w tej kwestii nic się nie zmieniło. 
 
W łapaniu autostopa jedyne, co pomaga, to właśnie wytrwałość. Dzięki niej Basi z Pawłem udało się dotrzeć na stację kolejową i dojechać na miejsce naszego noclegu pociągiem. Jeden dzień na dodatkową regenerację był trafionym pomysłem. 
 
Trudy wyprawowe dają się we znaki, co niektórzy potrzebowali dziś mocnych słów ojca, jako lidera wyprawy, by wytrwać w postanowieniu owocnego przejechania camino. To droga, która woła wielu ludzi, aktualnie na to wołanie odpowiedziały w naszej grupie 32 osoby, warto więc pozwolić się tej drodze prowadzić do odpowiedzialności i wytrwałości w naszych decyzjach. 
 
Wytrwale myliśmy się do tej pory dzień w dzień, dziś nareszcie dzień dziecka, apel Jasnogórski, siusiu i spać. 
 
Słowa osób wiozących dziś relikwie św. Stanisława Kostki:
Marcin Mazur: Ubogacenie
Adam Ernest Melonek: Wybór.
 
Bilans dnia:
  • 195 km
  • 1662 m przewyższeń 
  • 22 km/h
  • 2 dętki Piotrka Organka i Karoliny Bentkowskiej
  • 1 koło do dokręcenia Basi Kaczmarek
  • 1 zdobyta felga dla Marcina Musialika
  • 1 wywrotka Sławka Kunickiego
  • 1 autostop połączony z pociągiem Basi Pieli z Pawłem Durkalcem
  • 1 solenizantka
Kilometrów przejechanych do tej pory: 2099
 
Nocleg: 7 km od centrum Bordeaux, nad rzeką Garonna, o wodzie co najmniej bordowej, jak nie brunatnej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *