Dzień IV rowerzystów – płynnie

Płynnie minął nam dziś pierwszy dystans. Niemieckie drogi są naprawdę niczego sobie i gładki asfalt niósł nas o poranku tak sprawnie, że wydłużyliśmy etap do 58 km. Gorzej z płynnością naszej jazdy, gdy na horyzoncie pojawiają się ścieżki rowerowe, a tych na nasze nieszczęście w Niemczech nie brakuje. Na co dzień rowerzyści chętnie z nich korzystają, ale dla nas sakwiarzy stanowią one istny labirynt do pokonania.

Płynna jest też woda w jeziorze. Generalnie przy aktualnej pogodzie lubimy wszystko, co płynne – tabliczki czekolady, które zamieniają się w czokotubki, żelki, przybierające postać magmy, wodę laną na głowę przez dziurki w kasku, ale przede wszystkim tę płynność, która chłodzi całe ciało. Jezioro na 95. km zachęciło nas do tego, by wypłynąć na głębię…

Tak fizycznie, ale też duchowo, bo na plaży wpłynęło także na nas Słowo Boże podczas Eucharystii. Samo z siebie z ludzkiego serca nie płynie przebaczenie, każdy z nas uczciwie musi przyjąć najpierw Boże przebaczenie, jesteśmy w stanie odpuścić innym dopiero, gdy sami doświadczymy Bożej Miłości.

Jedyne, co nam nie udało się zbyt płynnie zrobić, to przejechać przez tory kolejowe. Zatrzymała nas na nich wywrotka Karoliny Bentkowskiej, ale mieliśmy już wprawę w stawianiu dziewczyn na nogi, bo na poprzednim dystansie spłynęła nam na ziemię Basia Piela.

Całe szczęście, że w naszej ekipie tyle osób mówi płynnie po niemiecku, dzieki temu, na wypatrzony przez nas na nocleg kawałek terenu między polami, gospodarze po raz kolejny zaoferowali nam dociągnięcie węża z wodą. Obyśmy nie popłynęli w naszym myśleniu, że taki luksus będzie na nas czekał każdego dnia…

Słowo Emila Burdziłowskiego wiozącego relikwie: Poświęcenie

Bilans dnia:

 • 161 km
 • 19,7 km/h
 • 515 m przewyższeń
 • 2 wywrotki Basi Pieli i Karoliny Bentkowskiej

Nocleg:

Na pasie ziemi niczyjej między polami w miejscowości Polleben

Przejechanych kilometrów do tej pory: 625

2 thoughts on “Dzień IV rowerzystów – płynnie

 • 17 sierpnia 2018 at 10:06
  Permalink

  Wstawcie proszę mapkę z trasą tak jak po 3-cim dniu

  Reply
 • 17 sierpnia 2018 at 12:23
  Permalink

  Ja też proszę o mapkę jeśli to możliwe

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *