27 lat Internetu w Polsce

Dokładnie 27 lat temu, 17 sierpnia 1991 r. Rafał Pietrak z Uniwersytetu Warszawskiego po raz pierwszy nawiązał łączność w oparciu o protokół IP z pracownikiem Uniwersytetu Kopenhaskiego Janem Sorensenem. Piszemy o tym dlatego, że ten dzień uznawany za symboliczny dzień narodzin polskiego Internetu.

Przez dwadzieścia siedem lat nie tylko technologia, ale i całe nasze życie zrobiło niesamowity skok. Dziś nie możemy sobie wyobrazić życia bez Internetu – nie tylko w zaciszach naszych domów ale i gdziekolwiek się znajdujemy.

Wraz ze skokiem technologicznym zmieniło się także oblicze ewangelizacji, czego najlepszy dowód macie czytając te właśnie słowa na naszej stronie Internetowej.

Ewangelizatorzy nie mogli pozostać w tyle i w pełni przystosowali się do ery Internetu. Powstało wiele portali, ogromną popularnością cieszą się vlogerzy i blogerzy, a serwisy społecznościowe są pełne profili świeckich i duchownych ewangelizatorów. 

Jakie są Wasze ulubione strony, portale i profile ewangelizacyjne? (Oczywiście poza niniwa.org!) 😉 Podzielcie się z nami w komentarzach. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *