Wyruszyli!

W blasku wschodzącego słońca, dziś o 7.00 nasi rowerzyści wyruszyli z Kokotka! Nie obyło się bez emocji, nie obyło się bez łez. XII wyprawa NINIWA Team trwa!

Rowerzyści oraz żegnające ich rodziny, przyjaciele i parafianie z Kokotka o 5.00 rano przeżyli wspólnie Mszę świętą. Rozpoczęła się ona jeszcze przed wschodem słońca, które z czasem wyłoniło się zza horyzontu. Obecnych było 7 kapłanów, a wśród nich ks. bp Jan Wieczorek oraz prowincjał Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów MN o. Paweł Zając OMI. Podczas homilii ks. bp Jan Wieczorek, wezwał do tego, aby pielgrzymi, podczas swojej podróży byli znakiem dla innych.

Po Mszy wszyscy razem zjedli śniadanie, spędzając ostatnie chwile przed wyjazdem. Ci dla których wyprawa to nie pierwszyzna czuli radość, że po raz kolejny mogą wyruszyć w drogę. W debiutujących radość mieszała się z niepewnością. W weteranach, którzy przyjechali dziś do Kokotka tylko po to, żeby pomachać odjeżdżającym, tkwiła głęboka tęsknota.

Po śniadaniu szybka zbiórka, przedstawienie wszystkich uczestników, dobre słowo oraz błogosławieństwo i czas w drogę! Jak daleko dzisiaj dojadą? Tego nie wiedzą nawet oni sami. Jak na każdej wyprawie, mają cel i wyznaczoną trasę, ale dają się prowadzić.

Bądźcie z nimi na bieżąco. Codziennie publikować będziemy krótkie relacje tekstowe, a dwa razy w tygodniu również relacje wideo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *