Przedstawiamy piechurów NINIWA Team – #2 Błażej Chromiak

Na codzień zajmuje się prowadzeniem warsztatu i rozwiązywaniem wszelakich utrapień technicznych. Gdy tylko mam ku temu sposobność spędzam czas na wolnym powietrzu, nie stroniąc od różnorodnej aktywności. Czy to w górach, nad wodą lub pośród dolin – bliskość natury daje poczucie wytchnienia i radości. Mam zamiłowanie do wypraw, rowerów, podróży, motocykli, przygód. Interesują mnie innowacyjne technologie, szeroko pojęta wiedza i nauka. Wśród Niniwy jestem od około roku i żałuję że nie znalazłem się tu wcześniej.

Camino to znany szlak dla piechurów, często pielgrzymi decydują się na indywidualne wyruszenie w drogę, jak myślisz, co dobrego może wyniknąć z faktu, że Wy tworzycie grupę i to całkiem sporą?

Myślę, że wyniknie z tego szczególne poczucie jedności i wzajemnego wsparcia. Wszak będziemy stanowili wspólnotę razem dążącą do celu, jak również zmagającą się z trudem wędrówki. Oprócz tego co dzień wspólnie pokrzepiać się będziemy Eucharystią – chlebem żywym, a tym samym jednoczyć przy Pańskim stole. Cóż lepszego mogłoby towarzyszyć podczas pielgrzymowania do takiego miejsca?

Masz za sobą jakieś wcześniejsze doświadczenia pieszych wypraw, może pielgrzymki do Częstochowy?

Póki co Częstochowy nie odwiedziłem pielgrzymim szlakiem, ale zamierzam to zmienić. Moje doświadczenia wędrówek wywodzą się głównie z górskich wypraw i kilku edycji EDK. Jednak zarówno pod względem dystansu, jak i czasu trwania nie dorównują Camino. Będzie to pewne wyzwanie – swoista Próba Krzyża.

Złota zasada brzmi: nie przekraczaj 10% masy ciała pakując pielgrzymkowy plecak; jak myślisz, uda się jej nie złamać?

Przy takim zakresie wyprawy jest to dość wąska granica. Przy tym różna dla poszczególnych uczestników, mimo że potrzeby wyposażenia będą podobne. Zapewne nie będzie łatwo jej dotrzymać. Czas wyprawy się zbliża, szykuję ekwipunek i zobaczę jak się będzie miał do tego zalecenia. Ewentualnie dla zachowania proporcji pozostanie zwiększyć masę własną. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *