Przedstawiamy uczestników wyprawy NINIWA Team – #14 Karolina Kurcius

Jestem z Katowic. Po powrocie z ostatniej wyprawy szczęśliwie obroniłam magistra. Aktualnie pracuję, jako instruktor sportu prowadzę zajęcia szachowe dla dzieci w przedszkolach. Na wyprawę wybieram się po raz czwarty, może ostatni? W wolnych chwilach lubię biegać, a także jeździć na rowerze (chociaż liczba przejechanych kilometrów w tym roku zupełnie na to nie wskazuje 😉).

Doświadczając islandzkiego błota napisałaś „Brudne dziecko, to szczęśliwe dziecko”, mycie się nie jest priorytetem na naszych wyprawach, ile jesteś w stanie wytrzymać bez mycia się? (Ile są w stanie wytrzymać inni z Tobą, zapytamy resztę ekipy 😉.

Ile inni są w stanie wytrzymać, nie mam pojęcia. Jednak jeśli chodzi o mnie i moje doświadczenie to wiem, że organizm się przyzwyczaja i wiele rzeczy jest w stanie znieść i do wielu się przyzwyczaić. To co z perspektywy poukładanego w jakiś schemat życia wydaje się niemożliwe, na przykład na wyprawie okazuje się możliwe. Można się długo nie myć 🙂

“Nie warto tracić czasu na skupianie się na błahostkach”, co dzięki wyprawom z Niniwą możesz teraz nazwać błahostką; przydaje się to w życiu na co dzień?”

Skupianie się na błahostkach to na przykład z góry bezwzględne trzymanie się tego, co się zaplanuje zrobić danego dnia. Wyprawa pokazuje, że życie jest nieprzewidywalne i warto być otwartym, bo najczęściej jest inaczej, co nie oznacza gorzej. Bóg szykuje nam dużo niespodzianek, trzeba tylko mieć przestrzeń do przyjmowania.

Mówi się, że każdy z nas potrzebuje innej ilości wypraw, by odkryć to co w życiu ważne, do Górnika Ci daleko, ale też jesteś już w gronie weteranów, jak myślisz ile jeszcze wypraw potrzebujesz?

Nie mam pojęcia. Może to ostatnia. Nie wiem. Dopóki mam możliwość to chcę z tego doświadczenia korzystać, na pewno nie jest to czas stracony. Górnik co roku jest inny, widać, że wyprawy go kształtują, wierzę, że mnie także.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *