Przedstawiamy piechurów NINIWA Team – #5 Małgorzata Kret

Pracuję jako ekspedientka w sklepie. W ubiegłym roku brałam udział w wyprawie Niniwa Team na Islandii. W wolnym czasie czytam fantastykę, gram w planszówki i, gdy czas i fundusze pozwalają, jeżdżę w Sudety. 

Jechałaś rok temu na wyprawę z ekipą NINIWA Team, zdobyłaś jakieś doświadczenie, które można bezpośrednio przełożyć z wyprawy rowerowej na pieszą?

Na Islandii doświadczyłam jak niewiele trzeba aby zaspokoić podstawowe potrzeby i że już ich zaspokojenie potrafi dać szczerą radość. Drugą rzeczą która została mi dana, to świadomość że wszystko ma swój czas trwania. Rzeczy trudne i wymagające wysiłku kiedyś się kończą i to daje siły aby je znosić w cierpliwości. Jednocześnie rzeczy dobre też są dane tylko na jakiś czas a więc należy je doceniać i cieszyć się nimi. Dlatego też nie boję się trudów pieszej wyprawy a jednocześnie wypatruję dobrych zdarzeń.

Wyprawa startuje pod hasłem Projekt Życie- Próba Krzyża, to nadaje jej pewien kierunek, jak rozumiesz te słowa?

Ogólnie życie jest pięknym ale wymagającym darem. Darem w którym nie brak cierpienia i krzyża. Wyprawa pod takim hasłem sugeruje dobrowolny wysiłek, w ważnej intencji. Zobowiązuje też do cierpliwego znoszenia niewygód.

Wyprawa to czas dzielenia się z innymi swoimi talentami, czasem konsekwencje ich ujawnienia są takie, że do Twojego namiotu ustawia się kolejka do masażu lub zaplatania włosów, jakiś drobny talent, którym będziesz mogła służyć innym czy dopiero idziesz po jego odkrycie?

Pozostawię to sobie i innym do odkrycia w trakcie wyprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *