Zakończył się Festiwal Oddech Życia

Od 24 do 29 lipca w Tywrowie odbył się Festiwal Oddech Życia, który od wielu lat organizują oblaci na Ukrainie. Tegoroczny festiwal zgromadził ok. 100 osób. Niestety pogoda nie dopisała i przez większość czasu mocno padało, a właściwie lało. Do tego stopnia, że momentami płynęły prawdziwe rzeki wody np. z terenu położonej nieco wyżej szkoły. Uczestnicy spali więc w klasztorze (w dość sporym ścisku), nie mogąc rozbić swoich namiotów na dworze. Nie przeszkodziło to jednak w dobrym przeżyciu tego czasu, a Pan Bóg wsparł pogodę błogosławieństwem w newralgicznych momentach – relacjonuje o. Krzysztof Machelski OMI, który był obecny i zaangażowany w organizację festiwalu – trochę szkoda pogody, bo teraz mamy na Ukrainie 30-35 st C.

Другий день молодіжного фестивалю " Подих Життя" 2018 року

" Як будується дружба…" Фестиваль Подих Життя в Тиврові

Opublikowany przez EWTN Україна Niedziela, 29 lipca 2018

Wśród atrakcji wydarzenia warto wymienić występ zespołu “Kowczech noja”, odpowiednika polskiej Arki Noego, a także grę terenową “Mission Possible” wymyśloną przez Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA na potrzeby jednego ze zjazdów młodzieży, a teraz przetłumaczoną na j. ukraiński przez o. Krzysztofa i zrealizowaną w czasie tyrwowskiego festiwalu (szczęśliwie rozpogodziło się na ten ważny, plenerowy punkt programu). Jednym z ważnych wątków wydarzenia była możliwość zwiedzenia nowego memoriału męczenników za wiarę XX wieku na Ukrainie (oficjalne otwarcie we wrześniu br.), do czego zachęcał gorąco o. Paweł Wyszkowski OMI – superior delegatury.

Festiwal miał znamiona międzynarodowego, bo uczestniczyli w nim m.in. czterej wolontariusze z Polski oraz siostra zakonna z Sycylii.

Więcej filmów z wydarzenia obejrzeć można na oficjalnym fanpage’u ukraińskiej telewizji EWTN animowanej przez oblackie biuro medialne (KLIKNIJ TUTAJ).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *