Przedstawiamy piechurów NINIWA Team – #14 Vlada Yakos

Nazywam się Vladyslava (Vlada) Yakos. Mam 20 lat, pochodzę z Kijowa. Jestem studentką II roku Zarządzania Zasobami Ludzkimi na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Uwielbiam podróżować, nie potrafię siedzieć w domu, dlatego przyjechałam do Polski. Lubię grać na gitarze, jeździć na rowerze i na rolkach, czytać książki i poznawać nowych ludzi. ☺

Geograficzny cel na mapie – Santiago – do którego zmierzacie, ma dla Ciebie jakieś konkretne znaczenie czy poszłabyś z Niniwą dokądkolwiek?
Po przeczytaniu paru książek Niniwa Team, marzyłam, by pojechać na taką wyprawę i przeżyć te emocje, które były opisane tam, ale rozsądnie rozumiałam, że jeszcze muszę popracować nad swoją kondycją. A kiedy dowiedziałam się, że jest możliwość pieszej wyprawy, to zrozumiałam, że chcę i kondycja mi pozwala tam pójść. Przez ostatnie dwa lata Niniwa stała dla mnie dość znaczącą częścią życia, i mogę stwierdzić, że poszłabym z Niniwą dokądkolwiek.

Piesza wyprawa to intensywny czas zarówno pod kątem ilości kilometrów do przebycia, jak i czasu spędzonego z konkretnymi ludźmi, który z tych aspektów wydaje Ci się trudniejszy i dlaczego?
Chyba drugie będzie dla mnie trudniejsze. Chociaż łatwo nawiązuję wspólny język z innymi ludźmi, jednak wydaje mi się, że kiedy jesteś z ludźmi 24/7 przez trzy tygodnie, to mogą być trudności, ale może to być dobry czas dla pracy nad swoimi słabościami.

Niektórzy wyprawowicze zabierają ze sobą na drogę jakiegoś świętego, taki święty przyjaciel, który idzie wraz z Tobą, może związany jakoś z Twoją intencją, znajdzie się w Twoim plecaku miejscu dla kogoś takiego?
Tak jak wyprawa będzie czasem owocnym, tak też będzie chyba czasem trudnym. W trudnych momentach życia zwracam się do św. Rity, mojej patronki z bierzmowania, która jest świętą od spraw trudnych i beznadziejnych. Ona dodaje mi sił i wiary w pokonywaniu różnych przeszkód. Zawsze i wszędzie zabieram ją ze sobą, więc ta podróż nie będzie wyjątkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *