Rozważanie Sercem Oblata na czwartek, 26 lipca

Mt 13,10-17
Uczniowie przystąpili do Jezusa i zapytali: «Dlaczego w przypowieściach mówisz do nich?». On im odpowiedział: «Wam dano poznać tajemnice królestwa niebieskiego, im zaś nie dano. Bo kto ma, temu będzie dodane i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. Dlatego mówię do nich w przypowieściach, że otwartymi oczami nie widzą i otwartymi uszami nie słyszą ani nie rozumieją. Tak spełnia się na nich przepowiednia Izajasza: „Słuchać będziecie, a nie zrozumiecie, patrzeć będziecie, a nie zobaczycie. Bo stwardniało serce tego ludu, ich uszy stępiały i oczy swe zamknęli, żeby oczami nie widzieli ani uszami nie słyszeli, ani swym sercem nie rozumieli: i nie nawrócili się, abym ich uzdrowił”.
Lecz szczęśliwe oczy wasze, że widzą, i uszy wasze, że słyszą. Bo zaprawdę powiadam wam: Wielu proroków i sprawiedliwych pragnęło ujrzeć to, na co wy patrzycie, a nie ujrzeli; i usłyszeć to, co wy słyszycie, a nie usłyszeli».

Wielu moich znajomych nie wierzy. Wielu z nich przeżywa trudności, z którymi sobie nie radzi. Większość z nich nie jest gotowa, żeby usłyszeć dziś wprost o Jezusie i Jego miłości. Najpierw mam dbać o skarb wiary, który dostaję od Pana Boga. Dopiero kiedy nad nim pracuję, mogę wychodzić do innych… No to jakiś konkret na dziś. Może wejdę na stronkę dobranowina.net i znajdę coś dla siebie?

o. Maciej Drzewiczak OMI 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *