Przedstawiamy uczestników wyprawy NINIWA Team – #18 Piotr Malczewski

Mam na imię Piotrek. Pochodzę z małej miejscowości Mogilno w województwie kujawsko-pomorskim. Moi rodzice są na emeryturze. Mam starszą siostrę, która mieszka i pracuje w Toruniu i starszego brata, który pracuje w szkole podstawowej w Mogilnie.  Jestem Oblatem Maryi Niepokalanej. Ukończyłem Niższe Seminarium Duchowne Misjonarzy Oblatów M. N. w Markowicach. Następnie wstąpiłem do nowicjatu na Świętym Krzyżu. Po roku złożyłem pierwsze śluby zakonne. Studiowałem filozofię w naszym oblackim seminarium w Obrze. Po dwóch latach zostałem wysłany na studia teologiczne do Rzymu. Ukończyłem Papieski Uniwersytet Gregoriański i wracam ponownie do Obry.
Interesuję się przede wszystkim sportem, w szczególności piłką nożną i koszykówką.

O camino mówi się, że to droga dla tych, którzy rozeznają swoje powołanie czy Ty też będziesz szturmował niebo tym pytaniem?

Dla mnie camino nie będzie drogą rozeznawania powołania, ponieważ ja już rozeznałem moje życiowe powołanie. Złożyłem śluby wieczyste 1-go maja 2018 roku w Rzymie w Zgromadzeniu Misjonarzy Oblatów M. N. i jestem szczęśliwy z mojego wyboru.

Kiedy myślisz o zbliżającej się wyprawie jaka myśl budzi w Tobie największą radość?

Cieszę się na samą myśl, że będę uczestniczył w tej wyprawie. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zgoda mojego przełożonego z Obry, O. Józefa Wcisło OMI. Wiem, że będzie to dla mnie wyzwanie, ale chciałbym podjąć to wyzwanie i zmierzyć się z samym sobą. Cieszę się, że spotkam nowych ludzi. Lubię nawiązywać nowe znajomości.

Nie było Cię z nami na wyprawach przygotowawczych, ile czasu zajmie Ci nauczenie się wszystkich imion i nazwisk uczestników (rekordzista z zeszłego roku wymieniał ludzi na wyrywki po numerach, w dodatku był Hiszpanem i nie mówił po polsku)?

Mam fotograficzną pamięć, więc myślę, że nie będę miał wielkiego problemu z nauczeniem się imion wszystkich uczestników. Zresztą znam już kilka osób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *