Wrażenia gości z Białorusi z pobytu w Polsce

Odkąd poprosiłam dzieciaki z Białorusi o kilka słów o wrażeniach z pobytu w Polsce i otrzymałam je, ciągle myślę tylko jedno – BYŁO WARTO. Zobaczcie sami 🙂

Julia: 29.06-09.07.2018 – były to wspaniale spędzone dni ze wspaniałymi ludźmi, a co najważniejsze: dni szczególnie przepełnione Bożą obecnością. W tym czasie zdążyłam pokochać i Polskę, i tych serdecznych uśmiechniętych ludzi. Było wiele ciekawych i niezapomnianych spotkań i wrażeń. Ten czas zostawił we mnie swój ślad, coś we mnie zmienił. Strasznie chciałabym podziękować wszystkim, którzy pomagali nam materialnie i duchowo. Szczególnie wdzięczna jestem Monice, Agacie i Oli za to, że były z nami cały czas i we wszystkim pomagały. Pamiętam o was w modlitwie.

Alieksandr: Polska – interesujący, piękny i fascynujący kraj. W czasie pobytu tutaj zwiedziliśmy wiele różnych miejsc i towarzyszyły nam tylko pozytywne emocje. Jednym z takich miejsc był Festiwal Życia w Kokotku. Był to bardzo ciekawy czas dla nas i przebywającej tam młodzieży. Pojechaliśmy do Krakowa i Warszawy, gdzie zorganizowano nam interesujące wycieczki. Mógłbym tu zostać dłużej. Było super. Bardzo dziękuję naszym organizatorom za ich opiekę, cierpliwość i wysiłek. No i oczywiście naszym wolontariuszkom Agacie i Monice, które zdołały zamienić marzenie w rzeczywistość, co nie było łatwe. Jesteście najlepsze.

Polina: Tego lata byliśmy w Polsce. Bardzo nam się tam spodobało, to był niezapomniany czas! Dziękujemy za to naszym ukochanym animatorkom Monice i Agacie. Jeśli nie one nie bylibyśmy na Festiwalu Życia, w zoo, w parku wodnym i linowym. W zoo było super, zobaczyliśmy zwierzęta, jakich nie ma u nas na Białorusi. Jeszcze fajniej było w aquaparku, zjeżdżaliśmy ze świetnych zjeżdżalni. W parku linowym było trochę strasznie, ale też nam się bardzo podobało. Ciekawie było uczestniczyć w wycieczkach i zobaczyć, jak kiedyś żyli polscy królowie.

To był wspaniały wyjazd.

Angielina: Chociaż jesteśmy w domu, to czuję w środku jakiś ciężar, jest jakoś tak smutno, ale na pewno nie pusto. Nasz wyjazd okazał się być po prostu cudowny i tak bardzo pozytywny, że wszystkie przeżyte emocje i wrażenia zostaną mi w pamięci na całe życie. Byliśmy w wielu miastach… Mieście – bajce, mieście – marzeniu, mieście… można by tak bez końca, ale bez dobrej, konkretnej organizacji ten wspaniały wyjazd by się nie odbył. Chcę za ten czas od 29.06. do 09.07. bardzo mocno podziękować. Wszystko nam się podobało. Program był super, dużo wycieczek – wszystkie bardzo interesujące. Szczególnie dziękuję Monice, Agacie i Oli, jesteście niesamowite.

W naszych czasach ludzie najczęściej liczą tylko na siebie. A potem przypominają sobie o Bogu i biegną do kościoła. Bóg dał nam wszystko, wszystko stworzył dla nas. Temat wiary jest dla mnie bardzo ważny i przyznaję, że w tym czasie usłyszałam wiele informacji, niektóre po raz pierwszy. Usłyszałem też coś nowego o innej kulturze. Każdy dzień był bardziej interesujący od poprzedniego.

W drodze na dworzec obiecałam sobie, że wrócę do tego kraju. W ogóle dzięki tej podróży chcę podróżować jeszcze więcej, więc to na pewno nie był ostatni wyjazd!

Dziękuję wszystkim, kto dobrym słowem, modlitwą i materialnie pomógł zrealizować ten pomysł, abyśmy spędzili kilka dni w Polsce. Naprawdę mam nadzieję, że była to pierwsza, ale nie ostatnia taka podróż. Dziękuję!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *