Wakacyjne porządki

Wakacje to doskonały czas na odnowienie naszej wiary. W naszym codziennym rytmie praca-dom-praca-dom powstaje ryzyko, że nasza wiara poprzez rutynę zachodzi małą pajęczynką. Często zdarza się, że urlopy wykorzystujemy na różnego rodzaju remonty i odnowienia naszych domów. Dlaczego nie wykorzystać ich do tego, by odczyścić nieco naszą duchowość?

Możliwości jest wiele. Jeśli zapytacie naszych NINIWA Teamowiczów, od razu powiedzą Wam, że Boga spotyka się w drodze i polecą Wam wyruszyć przed siebie ze swoją intencją. Wakacje to czas pielgrzymkowy – przez cały świat przewijają się piechurzy zmierzający ku różnym świętym miejscom. W Polsce najczęstszym kierunkiem jest Jasna Góra, a w Europie największą popularnością cieszą się szlaki El Camino, prowadzące do grobu św. Jakuba w Santiago de Compostela. Nie oznacza to jednak, że musimy wybierać najpopularniejsze cele pielgrzymkowe. Na całym świecie są tysiące różnych świętych miejsc, a doświadczenie pielgrzymowania pokaże Wam, że to nie u celu, ale w drodze spotyka się Boga.

Innym sposobem odnowienia ducha są oczywiście rekolekcje. I jeśli je omijacie, ponieważ kojarzą się ze śpiewającą mdłe piosenki młodzieżą, jesteście w błędzie. Typów i rodzajów rekolekcji jest mnóstwo. Jedni lubią wyjazdy ze wspólnotą, te rozśpiewane, z ogniskiem i warsztatami. Inni wolą swoje rekolekcje przeżywać samotnie – proszą o zamknięcie w klasztorach i o poprowadzenie indywidualnych rekolekcji. Niektórzy nawet podejmują ćwiczenia duchowe Ignacego Loyoli, przeżywane w kompletnej ciszy. Jeśli przeszukacie zakamarki Internetu, znajdziecie mnóstwo rekolekcji różnego typu, w których każdy znajdzie coś dla siebie. 

Niezależnie od sposobu, w jaki postanowicie zadbać o swojego ducha, pozostaje jedna kwestia – by to zrobić, należy wstać z kanapy i pójść przed siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *