Przedstawiamy uczestników wyprawy NINIWA Team – #31 Paweł Tałajczyk

Dziś przedstawiamy Wam Pawła Tałajczyka. Poproszony o kilka słów o sobie odpowiada: na co dzień zajmuję się wchodzeniem pod górę i spadaniem w dół. Oraz rozkminianiem nad funkcjonowaniem świata.

1. Jesteś wierny tradycjom i nie uznajesz wynalazków XXI wieku jakim jest np. namiot 2seconds, czy w tym roku również zwycięży tradycja i będzie ona okupiona pół godziny wcześniejszym wstawaniem?

Dobre pytanie. Po islandzkich wiatrach mój namiot jest nieco zdeformowany i obawiam się o jego wytrzymałość. Z tego powodu biorę pod uwagę 2 seconds, jednak nie widzę możliwości połączenia go z worem transportowym. W pierwszej kolejności wolę spróbować wymiany bądź naprawy pałąków. Prawdopodobnie poskutkuje to wcześniejszym wstawaniem. Ale nic w tym złego. Zresztą, spanie pod gołym niebem też jest w porządku.

2. Jakaś osobista intencja, którą zabierasz ze sobą do sakwy i chciałbyś się nią podzielić?

„Do sakwy zamierzam zabrać muszlę zwyczajem pątników zmierzających do Santiago.” Już zaczynałem tak pisać, jednak się dowiedziałem, że musi ona być przypięta do odzieży. Nad zabraniem muszli tak czy inaczej pomyślę, jednak jeśli chodzi o intencję, to nie mam upatrzonej konkretnej. Przynajmniej na chwilę obecną.

3. Doświadczenie ludzi, którzy znają Cię z poprzednich wypraw mówi, że jesteś nie do zdarcia- 50 km pod wiatr na prowadzeniu, sandały bez skarpet na Islandii przy temperaturze bliskiej 0°C, jest coś, co może Cię złamać?

Ciężko mi tak dokładnie wskazać. Ale bywa często zwiedzionym, kto lubi być chwalonym! Coś takiego pewnie się znajdzie. To też zależy, jak właściwie to rozumiemy. Bo wyprawy są poniekąd bardzo harmonijne. Poza nimi świat jest bardziej chaotyczny. I przebywanie w takim chaosie jest z pewnością trudne. Przetrwać taki chaos to jedno, a naprawdę się do niego dostosować – to czasami bardzo duży przeskok. O, zaraz – chyba będę miał już odpowiedź na drugie pytanie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *