Trener Chorwatów: zawsze trzymam się różańca, wtedy wszystko jest łatwiejsze

Chorwaci w Mundialu 2018 radzą sobie znakomicie. W środę zasłużenie wygrali z Anglią 2:1, a w finale zagrają z Francją. Trener wcale nie ukrywa, gdzie leży źródło sukcesów zespołu. 

Chorwacja jest głęboko katolickim krajem, a trener jej drużyny narodowej, Zlatko Dalic, jest człowiekiem szczerej wiary. Dalic powiedział niedawno w wywiadzie dla katolickiego radia, że jego obecny sukces wynika z wiary w Boga i że zawsze na przy sobie różaniec, którego się trzyma, zwłaszcza w trudnych momentach. Trener nie wstydzi się swojej wiary i przylgnięcia do modlitwy różańcowej. Otwarcie powiedział: „kiedy czuję, że mam trudny czas, wkładam rękę do kieszeni, trzymam się jej [Maryi] i wtedy wszystko jest łatwiejsze”. 

„Wszystko, co zrobiłem w życiu i w mojej karierze zawodowej, zawdzięczam mojej wierze i jestem wdzięczny memu Panu” – powiedział Dalic. To powoduje, że jest bardzo szczęśliwym człowiekiem, ale „bez silnej wiary i tej motywacji byłoby bardzo trudno to osiągnąć” – dodał. Człowiek musi być uczciwy wobec siebie, to jest źródłem sukcesu i szczęścia – mówił. 

Jego wiara i przywiązanie do różańca zrodziło się prawdopodobnie w wyniku trudnych życiowych doświadczeń, których szczegółów nie podaje. W bardzo poruszającym wyznaniu powiedział jednak: „Kiedy człowiek traci wszelką nadzieję, musi polegać na naszym miłosiernym Bogu i naszej wierze”. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *