Relacja z posłania wolontariuszy

Na początku czerwca w Kokotku odbyło się posłanie tegorocznych wolontariuszy. To już ostatni etap naszej formacji w tym roku. Podczas Mszy otrzymaliśmy krzyże misyjne, które będą nam towarzyszyć w naszej posłudze i przypominać nam oraz ludziom, z którymi się spotkamy, że wszystko co robimy – robimy pociągnięci miłością, jakiej uczy nas Jezus i to właśnie taką miłością chcemy się dzielić z drugim człowiekiem.

Co prawda w tym roku będziemy obecni tylko w dwóch miejscach, ale za to silną ekipą. Tak więc 13 wolontariuszy w lipcu, sierpniu i wrześniu wyruszy do Tywrowa na Ukrainie oraz do Szumilina na Białorusi. Nie możemy się doczekać! Obiecujemy podzielić się naszymi doświadczeniami w trakcie wyjazdu oraz po. Mamy nadzieję, że będą to dobre świadectwa, które zachęcą kolejne osoby do dołączenia do Oblackiego Wolontariatu Misyjnego w przyszłym roku.

A zanim my ruszymy na Wschód, w pierwszym tygodniu lipca Wschód przybędzie do nas. Grupa dzieci z Szumilina, które spotykamy co roku przy animowaniu Wakacji z Bogiem, przyjedzie w ramach naszego Wolontariatu na Festiwal Życia. Zwiedzimy też z nimi parę miejsc… Na pewno również i tym podzielimy się ze wszystkimi na naszej stronie i facebooku. To będzie pierwszy nasz taki projekt, więc trzymajcie kciuki 😉

Pozdrawiamy wszystkich serdecznie, udanych wakacji, z Bogiem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *