Rozważanie Sercem Oblata na sobotę, 5 maja

J 15,18-21
Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jeżeli was świat nienawidzi, wiedzcie, że Mnie pierwej znienawidził. Gdybyście byli ze świata, świat by was miłował jako swoją własność. Ale ponieważ nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem sobie ze świata, dlatego was świat nienawidzi.
Pamiętajcie na słowo, które do was powiedziałem: „Sługa nie jest większy od swego pana”. Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować. Jeżeli moje słowo zachowali, to i wasze będą zachowywać. Ale to wszystko wam będą czynić z powodu mego imienia, bo nie znają Tego, który Mnie posłał».

To rozważanie jest na sobotę, ale dzień wcześniej przeżywaliśmy pierwszy piątek. Odmawia się wtedy w kościołach akt zawierzenia Sercu Jezusa. Padają tam takie słowa w stronę Chrystusa: „Twoją jesteśmy własnością i do Ciebie należeć chcemy”. To najlepsza odpowiedź na przestrogę Jezusa, który mówi, że świat pragnie nas mieć jako swoją własność i zrobi wszystko, aby tak się stało. Popatrzę więc na swoje ostatnie wybory i spróbuję zobaczyć, czy przez moje decyzje stawałem się własnością Boga, czy własnością świata.

o. Piotr Prauzner-Bechcicki OMI

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *