Słuchowisko z listami św. Eugeniusza już dostępne w Internecie!

Jakiś czas temu już o tym informowaliśmy, a dziś ruszamy! Startuje wielki projekt audio – słuchowisko z listami św. Eugeniusza de Mazenoda!

Projekt produkcji słuchowiska rozplanowany jest na 5 lat i zakłada nagranie 20 tomów listów, czyli ok. 200 godzin odczytu, wzbogaconego o ścieżkę dźwiękową i muzyczną. Nie jest to może typowy audiobook, bo też nie jest to książka fabularna, ale dzięki fachowej produkcji i zaangażowaniu profesjonalnego aktora – p. Zbigniewa Moskala, treść zyskuje dodatkowo na wartości.

Dziś prezentujemy pierwszy z kolei, gotowy już VI tom z 214 listami Założyciela. Są to listy do oblatów we Francji (lata 1814-1825). Można ich posłuchać poniżej.

Z czasem oblaci publikować będą kolejne tomy, które znajdują się w zakładce Multimedia/Audio na stronie www.oblaci.pl, przy użyciu platformy SoundCloud. Dzięki aplikacji SoundCloud możliwe jest słuchanie nagrań w podróży prosto z telefonu lub tez wygodnie na komputerze.

Za realizację projektu odpowiada o. Leon Nieścior OMI, ojciec duchowy prowincji. Celem wydania projektu jest lepsze poznanie postaci św. Eugeniusza wśród samych oblatów, ale i rozpowszechnienie Założyciela na zewnątrz. Zapraszamy do słuchania!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *