Teraz i Ty możesz otworzyć Muzea Watykańskie

Nie masz planów na urlop? Jesteś rannym ptaszkiem? A może jeszcze uwielbiasz zwiedzać muzea? Stolica Apostolska ma dla Ciebie wyjątkowy pomysł. 

Niecodzienne zwiedzanie z przewodnikiem o szóstej rano, zakończone śniadaniem proponują Muzea Watykańskie. O tej porze można uczestniczyć m.in. w otwieraniu sal i zapalaniu w nich światła, z Kaplicą Sykstyńską włącznie. Aby uczestniczyć w tej jedynej w swoim rodzaju „wizycie specjalnej” w niewielkiej grupie, trzeba dokonać rezerwacji za pośrednictwem maila lub numeru telefonu.

Na stronie internetowej można zobaczyć wideo przedstawiające tę wizytę, zatytułowaną „Good Morning Vatican Museums”. Na jej zakończenie uczestnicy zjedzą śniadanie w bistro znajdującym się na Dziedzińcu Pinii na terenie Muzeów Watykańskich.

Nowa inicjatywa jest początkiem planowanej od kilku miesięcy reorganizacji programu zwiedzania. Dziś turyści mają dziś do dyspozycji siedmio-kilometrową trasę, ale większość z nich decyduje się na trasę najkrótszą wiodącą wprost do Kaplicy Sykstyńskiej i Sal Rafaela. Pozostałe ekspozycje muzeów są mniej znane i niewykorzystane.

Wielką nowością jest przygotowanie nowego wejścia do muzeów wzdłuż murów Sangallo, a zatem w pobliżu wejścia z lat trzydziestych i tego, które otwarto w roku 2000. Przez tę bramę będzie można się dostać bezpośrednio do tych najrzadziej odwiedzanych dziś części muzeów, w których wystawiane są nie tylko dzieła sztuki, ale także wielowiekowe świadectwa wiary chrześcijańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *