Antonio Banderas: Wielki Tydzień z wielką mocą przybliża mnie do Kościoła

Jest to powszechnie znany fakt, że Antonio Banderas w Wielkim Tygodniu znajduje czas, aby pojechać do Malagi na spotkanie z Najświętszą Maryją od Łez i Łask Królewskich Bractw Połączonych, i aby przy dźwiękach dzwonu nieść tron Dziewicy przez ulice miasta. 

Bez wątpienia tegoroczne uroczystości były dla niego szczególne i niezwykle wzruszające, gdyż po raz pierwszy na procesji zabrakło matki aktora, Any Banderas, która zmarła w listopadzie ubiegłego roku.

Z tej też przyczyny Antonio i jego brat Francisco Javier poprosili o pozwolenie na umieszczenie czarnego kiru na dzwonie tronu Dziewicy w sobotnią noc poprzedzającą niedzielną procesję. Bracia Banderas otrzymali takie pozwolenie, gdyż ich matka przez lata pracowała jako „pokojówka” Dziewicy – ubierała Ją i ozdabiała.

W Niedzielę Palmową aktorowi towarzyszyli także jego córka Stella del Carmen, która przez ostatnich pięć lat nie uczestniczyła w procesjach Wielkiego Tygodnia w Maladze, jego narzeczona Nicol Kimpel, aktor Alex Rich i reżyser Ken Biller, zawiadujący najnowszym projektem Banderasa, serialem Geniusz: Picasso.

Banderas: Męka Pańska jest ważna w moim życiu

Z pewnością hiszpański aktor chciał, aby jego towarzysze poznali urok tych andaluzyjskich tradycji oraz przyczynę, dla której Wielki Tydzień jest dla niego taki ważny.

W moim życiu był taki czas, gdy odsunąłem się nieco od Kościoła. Szukałem duchowości w innych miejscach aż przyszedł rok 1994 – mój brat przeszedł przez ciężką operację, bardzo cierpiał, a my wszyscy bardzo się o niego baliśmy. Wtedy zrozumiałem, że niepotrzebnie tak wiele szukam, że zawsze miałem pod nosem drogę do transcendencji, że wystarczy podążać za naszą własną tradycją, że nie trzeba zwracać się ku Buddzie, że wszystko jest tu, wielkie figury duchowości, religii i wszystko mam tutaj, w mojej dzielnicy! To jest sposób na komunikację i łączność z transcendencją – męka Chrystusa! Wielki Tydzień bardzo mnie zbliża do Chrystusa i z wielką mocą przybliża mnie na nowo do Kościoła – wyjawił Antonio Banderas w wywiadzie dla radia COPE Malaga.

Źródło: www.aleteia.org

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *