Czy korzystałeś już z Nocy Konfesjonałów?

Już po raz dziewiąty w Wielkim Tygodniu będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania w ramach inicjatywy „Noc konfesjonałów”. Polega ona na zorganizowaniu spowiedzi trwającej przynajmniej do północy. Kapłanom posługującym podczas tegorocznej akcji błogosławieństwa udzielił Ojciec Święty Franciszek, a wydarzenie objął swoim patronatem przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

W rozmowie telefonicznej 14 marca 2018 r. jałmużnik papieski abp Konrad Krajewski przekazał organizatorom akcji wiadomość o tym, że papież Franciszek udziela błogosławieństwa wszystkim kapłanom posługującym podczas tegorocznej Nocy konfesjonałów. Papież podkreślił wagę tej posługi sakramentalnej stwierdzając, że kapłana można zastąpić w wielu działaniach, ale nigdy w konfesjonale.

Celem Nocy Konfesjonałów jest przede wszystkim wyjście naprzeciw ludziom żyjącym w nieustannym pośpiechu i zwrócenie uwagi na duchowy wymiar Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Jak dotąd, do tegorocznej akcji zapisało się już ponad 200 parafii.

Listę uczestniczących parafii znajdziecie na stronie www.nockonfesjonalow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *