Jutro wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa

Jeszcze nie zapadła klamka, masz jeszcze szansę wyruszyć jutro w Ekstremalną Drogę Krzyżową. Wystarczy, że wybierzesz trasę, pobierzesz rozważania ze strony internetowej i w piątkowy wieczór stawisz się w miejscu, z którego wyruszy Twoja trasa. 

Wyzwanie zostało rzucone. Podejmiesz je? 

Jeśli już podjęliśmy decyzję, pamiętajmy, że przygotowując się do trasy powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiedni ubiór i wyposażenie: ciepła kurtka, peleryna przeciwdeszczowa, czapka, rękawiczki, odpowiednie buty, latarka i dodatkowe baterie. Trzeba posiadać odpowiednią ilość prowiantu (kanapki, batony, itp.), napoje (herbata w termosie, woda). Trzeba dostarczać organizmowi płynów i pożywienia. Pogoda na trasie może zmienić się bardzo szybko, dlatego nie rezygnujemy z ciepłego ubrania i ochrony przeciwdeszczowej pomimo pomyślnej prognozy pogody.

Jednym z kluczowych elementów jest bezpieczeństwo. Zadbajmy o to, by być dobrze widocznymi! Pamiętajmy, że nocny marsz zwiększa ryzyko związane z poruszeniem się po drogach – opaska lub kamizelka odblaskowa będą bardzo dobrym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *