Relacja z Dnia Skupienia katowickich bierzmowańców

Czym tak na prawdę jest miłość, co to znaczy kochać i jak kocha nas Bóg? Tym co nas od Bożej miłości oddale jest grzech, ale co nim w zasadzie jest no i czy grzech grzechowi równy? Te pytania nie rzadko pojawiają się w naszym życiu, szczególnie w Poście, wracają do nas częściej, mocniej wzywają aby na nie odpowiedzieć.
 
Taką właśnie próbę w ubiegłą sobotę (10.03.18) podjęła młodzież z Katowickiej Koszutki wraz z tegorocznymi bierzmowańcami z parafii NSPJ z tego też osiedla.

Oprócz słuchania głoszonych przez swoich starszych kolegów konferencji i świadectw, młodzi mieli okazję poznać parę żywych uwielbieniowych (oraz improwizowanych przez naszych wspaniałych oblatów – o. Maćka i o. Bogusława) pieśni, zatańczyć belgijkę (taką “zwykła” ale też i w aranżacji na gitarę;)),  zintegrować się oraz podzielić przemyśleniami w mniejszych, prowadzonych przez animatorów i członków katowickiej NINIWY grupkach. I co najważniejsze spędzić cały ten wspaniały dzień z Bogiem i choć troszkę “liznąć” życia we wspólnocie ;). No bo przecież Bóg przychodzi przez drugiego człowieka a kochać to chcieć dobra drugiej osoby.

Zwieńczeniem całego dnia była adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie której, wielu z naszych podopiecznych przystąpiło do sakramentu pokuty (jesteśmy z was dumni!) oraz wspólna Msza Święta. I choć dzień był tak intensywny, a do domów wróciliśmy później niż pierwotny plan zakładał (bo po 22) to wszyscy zadowoleni i pozytywnie naładowani Bożą energią (gitara i śpiew nie cichły w autobusie nawet na moment :D). Po takim dniu skupienia Duch Święty spokojnie na Koszutkową młodzież może zstąpić ;).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *