Freedom Bike 2018

Kolejna z weterańskich ekip Together – Freedom Bike krystalizuje swoje plany. Wprawdzie już nauczyliśmy się, że u nich nigdy nic nie wiadomo, teraz jednak już wiemy, jak przebiegać będzie ich tegoroczna wyprawa… albo przynajmniej mamy podstawy podejrzewać jak najprawdopodobniej będzie przebiegać. 😉

Z racji obchodzonego w tym roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości również i wyprawa Freedom Bike będzie miała zabarwienie patriotyczne. Tym samym trasa będzie podzielona na etapy – biały i czerwony.

Etap “biały” poprowadzi rowerzystów ze Świętego Krzyża do granicy słowackiej, a potem przez Węgry i Rumunie aż do granicy bułgarsko-tureckiej nad Morzem Czarnym. Tam, jak to bywa w przypadku Freedomowców, nastąpi wymiana części składu, który wyruszy w etap “czerwony” – przez Bułgarię, Węgry i Słowację. Pętla zakończy się na Świętym Krzyżu po przejechaniu ogółem ok. 3800 km.

Jak sami mówią – “Idea patriotyczna w przypadku naszej wyprawy związek ma z dawnymi ziemiami Królestwa Węgier i terenów na których Polacy walczyli w minionych wiekach, a z perspektywy religijnej, chcemy odwiedzić trzy sanktuaria, gdzie poza naszymi granicami czczona jest ikona MB Częstochowskiej, tj. Csíksomlyó – narodowe sanktuarium maryjne Węgrów (obecnie na terenie Rumunii), Małko Tyrnowo – sanktuarium Patronki Jedności 9 km przed granicą z Turcją i Budapeszt, gdzie ikona jest czczona od zeszłego roku w samej katedrze św. Stefana.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *