Czy Twoja parafia zgłosiła się już do Nocy Konfesjonałów?

Wielki Post to czas wielkich porządków w naszych sercach w celu właściwego przygotowania się do Świąt Wielkanocnych. Kiedy już sami uporamy się ze sobą i własne grzechy wrzucimy do wora, powinniśmy ten “wór” wynieść i wyrzucić go w spowiedzi św. 

Dla wielu z nas spowiedź jest trudna i bolesna. Czasami także wstydzimy się pójść, bo wydaje nam się, że ciężar naszego sumienia jest zbyt wielki. Pamiętajmy jednak słowa papieża Franciszka – „miłość Boga jest zawsze większa niż możemy to sobie wyobrazić, a nawet wykracza poza jakikolwiek grzech, jaki mogłoby wyrzucać nasze sumienie”. 

Dla niektórych znacznie łatwiej jest pójść do spowiedzi późnym wieczorem, kiedy świat jest już spokojniejszy, a noc sprzyja refleksjom. Między innymi dla tych ludzi w całym kraju od kilku lat organizowana jest Noc KonfesjonałówPolskie parafie, które przyłączą się do akcji, tego dnia otwierają się do późnych godzin nocnych i zapraszają wszystkich chętnych do spowiedzi oraz adoracji Najświętszego Sakramentu.

Czy Twoja parafia dołączyła już do akcji? Może warto zapytać o to proboszcza? Co roku Noce Konfesjonałów cieszą się ogromną popularnością, a to znaczy, że wiele dusz potrzebuje pomocy. Na tą potrzebę nie powinno się pozostawać obojętnym. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *