Filmy o Camino

Każdego dnia coraz mniej czasu dzieli nas od tegorocznej wyprawy NINIWA Team do Santiago de Compostela. W oczekiwaniu i w przygotowaniach do wyprawy możemy posłużyć się bardzo wieloma dziełami, które powstały w natchnieniu po wyprawach pielgrzymów na El Camino.

Dziś chcielibyśmy się skupić na filmach, które będą doskonałe na ostatnie zimowe wieczory i które ostatecznie nas przekonają, że po śladach św. Jakuba warto iść. Oto kilka propozycji wartych uwagi:

  • Droga Życia (2010)

Droga Życia to bodaj najpopularniejszy obecnie film o El Camino. Opowiada o ojcu, który wyrusza w podróż po śladach zmarłego tragicznie syna. W roli głównej doskonały Martin Sheen

  • Ślady Stóp (2016)

Dziesięciu ochotników wyrusza na starożytny szlak i decyduje się przejść 800 km w 40 dni. Ślady Stóp to obraz hiszpańskiego reżysera Juana Manuela Cotelo, który znany jest polskiej widowni z filmu „Ziemia Maryi”.

  • Pielgrzym. Camino Marka Kamińskiego (2016)

Marek Kamiński, znany polski podróżnik i poszukiwacz przygód, człowiek, który w jednym roku zdobył biegun północny i południowy tym razem wyrusza na drogę św. Jakuba.

  • W międzyczasie (2017)

“W międzyczasie” to produkcja młodych śląskich filmowców – OM Studio. Jest to film, który skupia się na przeżyciach i emocjach pielgrzyma. Pytanie – klucz: „czym jest dla Ciebie Camino?” okazało się w przypadku „W międzyczasie” wytrychem do zgłębiania mnóstwa barwnych postaci i opowieści o ich historii wpisanej w jedną z najstarszych europejskich dróg.

To oczywiście jedynie kilka ze znalezionych przez nas propozycji dla Was. A może macie swoje ulubione filmy o Camino, o których nie napisaliśmy? Prosimy, podzielcie się nimi w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *