Relacja z rekolekcji Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Gliwickiej

 W dniach od 2 do 4 marca 2018 roku w Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku odbyły się Rekolekcje Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w wymiarze diecezjalnym. Brało w nich udział 30 osób pochodzących z trzech parafii: Chrystusa Króla w Świerklańcu, Świętego Antoniego w Gliwicach – Wójtowej Wsi oraz Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach. Rekolekcje prowadził Asystent Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Gliwickiej Ksiądz Marek Mania.

Duchowemu wzrostowi młodzieży służyła codzienna modlitwa brewiarzowa, Eucharystia oraz spotkania biblijne, podczas których młodzież dzieliła się osobistymi rozważaniami na temat Ewangelii z Liturgii dnia. Wielkopostnego ducha tych rekolekcji zaakcentowała niecodzienna Droga Krzyżowa, polegająca na medytacji obrazów autorstwa Jerzego Dudy – Gracza, które na co dzień wiszą na Jasnej Górze.

W sobotni poranek młodzież odwiedził Biskup Pomocniczy Diecezji Gliwickiej Andrzej Iwanecki. Biskup rozważał z młodzieżą fragmenty listu Papieża Franciszka do młodych całego świata z okazji zbliżającego się Synodu poświęconego młodym. Uczestnicy rekolekcji mieli również możliwość zadawania pytań Księdzu Biskupowi.

W ramach duchowej formacji młodzież uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez pedagoga Panią Joannę Koch. Warsztaty poruszały temat komunikacji i dotyczyły naszej rozmowy z Bogiem, bliźnim i samym sobą.

Młodzieży uczestniczącej w rekolekcjach towarzyszyły relikwie bł. Karoliny Kózkówny z diecezjalnego Sanktuarium w Rudach.

Ważnym momentem rekolekcji było odnowienie przyrzeczeń Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przez wszystkich zaprzysiężonych członków Stowarzyszenia.

Ks. Marek Mania, KSM Diecezji Gliwickiej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *