W Watykanie nie kupisz papierosów

Czy wiecie, że dopiero w tym roku po raz pierwszy papież zakazał w Stolicy Apostolskiej sprzedaży papierosów jej pracownikom? Uzasadnienie tej decyzji jest oczywiste: Watykan nie może uczestniczyć w praktyce, która szkodzi zdrowiu ludzi. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, każdego roku siedem milionów ludzi na całym świecie umiera z powodu chorób wywołanych paleniem tytoniu.

Do tej pory pracownicy Watykanu cieszyli się tańszymi papierosami niż we Włoszech. Kiedy ceny papierosów we Włoszech zaczęły rosnąć, wielu Włochów zwróciło się do swoich rodzin i znajomych z Watykanu w celu nabycia wyrobów tytoniowych po niższych cenach.

W jednym z wywiadów kardynał Burke powiedział: “chociaż papierosy sprzedawane w Watykanie po niższych cenach były do tej pory źródłem przychodów Stolicy Apostolskiej, jednak żaden przychód nie może być zasadny, skoro naraża ludzkie życie.

W OCM NINIWA od początku przyjęliśmy stanowisko papieża Franciszka, w związku z czym w naszym ośrodku nikt nie kupi żadnych wyrobów tytoniowych. 😉 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *