Relacja ze szkolenia animatorek Dzieci Maryi

W dniach od 29 stycznia do 2 lutego 2018 roku dziewczyny należące do grup Dzieci Maryi przeżywały rekolekcje szkolenia animatorskiego w Oblackim Centrum Młodzieży w Kokotku. Rekolekcje wraz z konferencjami prowadzili: Ks. Marek Mania wraz z animatorkami: Kariną Brylok i Kają Morawiec.

Spotykałyśmy się z Bogiem na modlitwie brewiarzowej, adoracji Najświętszego Sakramentu oraz w Eucharystii. Pogłębiałyśmy swoją wiedzę słuchając konferencji pt. „Czy istnienie Jezusa można udowodnić naukowo?”, „Bóg wychodzi do człowieka – Pismo Święte cz. 1 i 2”, „Co zrobić by spotkanie w grupie było ciekawe?”, „W krzyżu zbawienie. Co dokonuje się w czasie liturgii Mszy Świętej?”, „Historia Stowarzyszenia Dzieci Maryi. Tożsamość animatora”, „Msza Święta, modlitwa wiernych, nabożeństwa, sakramenty i obrzędy, gesty i postawy liturgiczne”, „Prehistoria biblijna, sigla biblijne, odliczanie czasu w Piśmie Świętym”, „Maryja w Piśmie Świętym i dokumentach Kościoła”, „Rok liturgiczny, kolor szat liturgicznych, szaty liturgiczne, księgi liturgiczne i naczynia liturgiczne”.

Wieczorami pochylałyśmy się na rozważaniu Pisma Świętego. W czwartkowy wieczór miałyśmy spotkanie z gośćmi: odwiedził nas Ksiądz Dziekan Dekanatu Tarnowskie Góry – Ksiądz Roman Grajczyk oraz Siostra Karina (posługuje w zgromadzeniu Sióstr Boromeuszek), zapoznała nas z historią swojego zgromadzenia oraz swoim charyzmatem oraz drogą swojego powołania. Rekolekcje zakończyłyśmy Uroczystą Mszą Świętą z wręczeniem dziewczynom legitymacji animatorskich.

Karina Brylok

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *