Tysiące młodych podczas Marszu dla Życia

The Capital One Arena w Waszyngtonie, w której zazwyczaj odbywają się mecze zawodowej koszykówki i hokeja oraz wielkie koncerty, 19 stycznia wypełniła się tysiącami młodych ludzi z całego USA, którzy zgromadzili się tam, aby stanąć w obronie dla życia poczętego. Zjazd Archidiecezji Waszyngtońskiej i Msza za Życie poprzedzały 45. coroczny Marsz Życia, który odbywa się w okolicach rocznicy decyzji Sądu Najwyższego z 1973 r., legalizującej aborcję w Stanach Zjednoczonych.

Zobaczenie tak wielu katolików zbierających się w tak ważnym dla Kościoła celu było dla mnie bardzo inspirujące – powiedziała studentka Ashley Arevalo z Maryland. – Bardzo ważne dla mnie było bycie częścią tego wydarzenia. Wszyscy jesteśmy stworzeni na Jego obraz… wszyscy powinni być kochani za to kim są, niezależnie od okoliczności.

Prowadząca spotkanie, Emily Wilson podzieliła się świadectwem, przywołując swoje własne doświadczenia jako nastolatki:

“W liceum i na studiach bardzo trudno jest bronić niepopularnego stanowiska pro-life. Często spotykasz się z wyszydzaniem i kpiną ze strony zarówno rówieśników, jak i nauczycieli… to, przez co przechodzisz każdego dnia potrafi być bardzo zniechęcające. Jednak mimo tych trudności takie dni jak dziś pokazują nam, że właśnie nadeszła nasza szansa by być generacją pro-life i nie bać się stanąć w obronie tych najbardziej bezbronnych!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *