Mackiewicz – bohater czy ryzykant?

Myśl o wyprawie w Himalaje budzi u różnych ludzi wiele skrajnych odczuć, co możemy zauważyć w bieżących komentarzach medialnych dotyczących wyprawy Tomasza Mackiewicza oraz Élisabeth Revol.

Przekraczanie swoich ograniczeń, wspinanie się na wyżyny ludzkich możliwości jest zawsze godne podziwu. Samo przebywanie w górach obcowanie z nieznanym jest mistyką. Z drugiej strony niebezpieczeństwo jakie wiąże się z wyprawami, ryzyko utraty życia, odpowiedzialność za pozostawienie rodziny, która cierpi. Tych wątków nie da się przemilczeć, gdyż nie jest to przykład godny naśladowania. Na nic jednak dziś emocjonalny hejt i trzeba go powstrzymać. Na nic też historie o zazdrosnej górze, która pochłonęła Polaka, te opinie w tonie usprawiedliwienia próbują rozmyć ludzką odpowiedzialność. W tej sytuacji módlmy się za Tomasza Mackiewicza oraz jego bliskich. To naprawdę warte jest więcej niż wszystkie słowa.

o. Dominik Ochlak OMI

One thought on “Mackiewicz – bohater czy ryzykant?

  • 31 stycznia 2018 at 15:52
    Permalink

    Witam, pięknie powiedziane i jak trafnie! Ja to mam wrażenie że taki hejt jaki można zaobserwować to bym powiedziała że my sami ludzie się zmieniamy. Niestety na gorsze 😢 zamiast pomóc, wesprzeć dobrym słowem mamy pożywkę z czyjegoś nieszczęścia i Jeszcze mu tego nie współczujenmy. Mega przykre!

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *