Cud w Kokotku

Co robimy? Tworzymy centru rekolekcyjne dla młodzieży. Nie jest to proste, jednak widzimy jak Pan Bóg nas prowadzi, a jednocześnie wymaga jeszcze więcej wiary. 

Niemalże rok temu, Prowincja Misjonarzy Oblatów MN zakupiła okazyjnie stary hotel – nad stawem, w środku lasu, z salą gimnastyczną – idealne miejsce na wyciszenie i przeżywanie rekolekcji. Po prawie roku, część budynku jest już wyremontowana, a całość gotowa do przyjmowania grup rekolekcyjnych. Po drodze zdarzyła się seria wydarzeń, które my rozpatrujemy w kategorii cudów.

To się nie mogło wydarzyć, a jednak się stało…

Cytując Nicka Vujicica – mówcy chrześcijańskiego, który urodził się bez rąk i nóg – “Jeśli sam nie doświadczasz cudu, bądź cudem dla innych”. Tymi cudami okazali się inni ludzie. Pierwszy, który oddał zupełnie za darmo na rzecz Oblackiego Centrum Młodzieży praktycznie nieużywany sprzęt kuchenny o wartości 200 000 zł. Kolejny, to jednorazowe wsparcie oblatów ze Skandynawii w wysokości 140 000 na remont kotłowni. Dalej, nowe wykonywane na zamówienie drzwi i stoły do całego ośrodka otrzymane za darmo, setki godzin zaangażowania i pracy ludzi dobrej woli… Wiemy, że nikt z nas na to nie zasłużył, czy osiągnął dzięki jakimś staraniom, wszystko to łaska.

Co dalej?

Remont czeka i staramy się z różnych źródeł o środki, jednak nie to jest głównym celem. Co chwila przyjeżdżają do nas grupy na rekolekcje, które również organizujemy. Największym jednak zbliżającym się wydarzeniem będzie Festiwal Życia, czyli tygodniowa impreza plenerowa dla młodzieży. Już wkrótce więcej o niej będzie można przeczytać na naszych stronach.

Jeżeli ktoś chciałby nas wesprzeć to nas wesprzeć, będziemy bardzo wdzięczni. Aktualnie przygotowujemy się do remontu dwóch sal konferencyjnych, które mają służyć przyjeżdżającym do nas grupom.

Pomóż wyremontować Oblackie Centrum Młodzieży NINIWA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *