Rozważanie Sercem Oblata na piątek, 26 stycznia

Łk 10,1-9
Spośród swoich uczniów wyznaczył Pan jeszcze innych siedemdziesięciu dwóch i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał. Powiedział też do nich: «Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Idźcie, oto was posyłam jak owce między wilki. Nie noście z sobą trzosa ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie. Gdy do jakiego domu wejdziecie, najpierw mówcie: „Pokój temu domowi!”. Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was. W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co mają: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę.
Nie przechodźcie z domu do domu. Jeśli do jakiego miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą; uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: „Przybliżyło się do was królestwo Boże”».

Czasem Twoja obecność w niektórych grupach, środowiskach, miejscach przypomina misję siedemdziesięciu dwóch uczniów. Zanim Bóg wejdzie w życie jakiegoś człowieka, chce, byś przygotował Mu „grunt”. Może nieraz czujesz się wtedy jak owca między wilkami. Może w szkole, na uczelni, w grupie znajomych, może nawet w rodzinie… Poleć dziś te miejsca i tych ludzi Jezusowi: „Panie, przyjdź do tych miejsc, do tych ludzi. Codziennie staram się dawać im dobre świadectwo, daj im poznać, że to Ty jesteś źródłem każdego dobra, wszelkiego piękna i prawdy. Że tylko Ty jesteś drogą prowadzącą do szczęścia”.

o. Patryk Osadnik OMI

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *