Czerpmy wzorce z akcji społecznych takich jak ta!

W Rudzie Śląskiej niedawno stanęła budka o nazwie Jadłodzielnia. Jest to efekt doskonałego pomysłu mieszkańców na to, co zrobić z ogromnymi masami wyrzucanego przez nas jedzenia.

Do budki żywność może włożyć każdy, kto z jakichś powodów ma jej w domu zbyt dużo. – Czasem mam za dużo jedzenia, bo za dużo go kupiłem; to się nam zdarza. Albo gdzieś wyjeżdżam i nie chcę zostawiać żywności w lodówce. Wtedy mogę ją przynieść tutaj, żeby się nie zmarnowała – wyjaśnia Rafał Wypior. – Myślę, że u niejednego z nas coś takiego znajdzie się w lodówce – dodaje.

Jak wyjaśnia, z jadłodzielni żywność mogą zabierać wszyscy. Zarówno ludzie, którzy żyją skromnie i są w potrzebie, jak i ci, których na żywność stać, ale nie chcą, żeby się marnowała.

Lodówka stanęła na gruncie, który użyczyło miasto. Jadłodzielnia działa od 20 stycznia. Lodówkę i prąd do niej zafundowała osoba ze stowarzyszenia, która mieszka tuż obok.

Do jadłodzielni można włożyć pieczywo i inne wyroby piekarnicze, warzywa i owoce, konserwy, jogurty, serki czy sery w zamkniętych opakowaniach – nie wolno wkładać mięsa, ryb, jajek, alkoholu i środków odurzających, produktów przeterminowanych, nadjedzonych oraz w otwartych opakowaniach.

źródło i fot. – Gość Niedzielny

3 thoughts on “Czerpmy wzorce z akcji społecznych takich jak ta!

 • 29 stycznia 2018 at 07:04
  Permalink

  Możecie podać dokładny adres? Pozdrawiam

  Reply
  • 29 stycznia 2018 at 10:32
   Permalink

   Jadłodzielnia znajduje się przy ul. Oświęcimskiej 123 w Rudzie Śląskiej. Pozdrawiam 🙂

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *