Mamy nową kotłownię!

Akcja NINIWA Bud trwa. W ostatnim czasie udało nam się zrobić kolejny duży krok naprzód w kwestii remontów! Dlatego na początek chcemy podziękować Wam za wasz cały wkład w akcję NINIWA Bud – zarówno modlitewną jak i finansową. Bez Was to wszystko na pewno by się nie udało. A co tym razem udało się zrobić?

Cały budynek OCM – zarówno część hotelowa jak i część restauracyjna do niedawna były ogrzewane przez starą kotłownię, z piecami węglowymi, znajdującą się w odległości około 200 metrów od głównego budynku. Ten sposób ogrzewania był bardzo nieefektywny i kosztowny. Postanowiliśmy zrobić nową kotłownię, żeby w trakcie zimy lepiej dogrzać budynek.

Plan nowej kotłowni opierał się na dwóch najważniejszych kwestiach – zmiany paliwa z węgla na gaz i zmiany miejsca pieców, ze starej kotłowni na główny budynek OCM. Przewidywany koszt jednak był spory – wynosił około 160 000 zł. Zwróciliśmy się o pomoc do dystryktu szwedzko-norweskiego Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Oblaci ze Skandynawii wsparli nas olbrzymią kwotą 140 000 zł. Brakujące 20 000 podarował nam Paweł Kampa z Lublińca. Dzisiaj, nowa kotłownia już działa i pozwala nam bez większych kłopotów ogrzać cały budynek. Inwestycja była konieczna ze względu na dalsze prawidłowe działanie ośrodka. Zorientowani w temacie czytelnicy mogą zwrócić uwagę na fakt, że gaz jest droższym surowcem niż węgiel. Jest to prawda, jednak straty ciepła wynikające z przesyłu ciepłej wody ze starej kotłowni do głównego budynku były tak duże, że w naszym przypadku gaz bardzo się opłaca.

Przed nami kolejne wyzwanie – wyremontować sale konferencyjne i kuchnię polową. Koszt inwestycji wyniesie 300 000 zł. Zaczynamy od zaraz! Więcej informacji już wkrótce.

Dziękujemy, że jesteście z nami i zapewniamy o modlitwie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *