Rozważanie Sercem Oblata na poniedziałek, 22 stycznia

Mk 3,22-30
Uczeni w Piśmie, którzy przyszli z Jerozolimy, mówili o Jezusie: «Ma Belzebuba i przez władcę złych duchów wyrzuca złe duchy».
Wtedy Jezus przywołał ich do siebie i mówił im w przypowieściach: «Jak może szatan wyrzucać szatana? Jeśli jakieś królestwo wewnętrznie jest skłócone, takie królestwo nie może się ostać. I jeśli dom wewnętrznie jest skłócony, to taki dom nie będzie mógł się ostać. Jeśli więc szatan powstał przeciw sobie i wewnętrznie jest skłócony, to nie może się ostać, lecz koniec z nim. Nie, nikt nie może wejść do domu mocarza i sprzęt mu zagrabić, jeśli mocarza wpierw nie zwiąże, i wtedy dom jego ograbi. Zaprawdę powiadam wam: wszystkie grzechy i bluźnierstwa, których by się ludzie dopuścili, będą im odpuszczone. Kto by jednak zbluźnił przeciw Duchowi Świętemu, nigdy nie otrzyma odpuszczenia, lecz winien jest grzechu wiecznego». Mówili bowiem: «Ma ducha nieczystego».

Od Ciebie zależy, kto będzie panować w domu Twojego życia. Jest dwóch kandydatów. Pierwszy z nich najbardziej na świecie pragnie Twojego szczęścia, drugi chce Twojej rozpaczy, bólu i cierpienia. Pierwszy zawsze mówi prawdę, drugi zawsze kłamie. Pierwszy jest szczery, drugi – podstępny. Pierwszy jest Zwycięzcą, drugi – wiecznym przegranym. Od Ciebie zależy, którego wybierzesz. Zrób to dziś świadomie. „Jezu, wybieram Cię na mocarza domu mojego życia. Poddaję się Tobie i Twoim zasadom, bo wiem, że tylko Ty chcesz mojego szczęścia i wiesz, jak mnie do niego doprowadzić. Amen”.

o. Patryk Osadnik OMI

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *